Projekt Profly.pl – skoki w tunelu aerodynamicznym

tunel aerodynamicznyProfly.pl to nasz nowy projekt, dzięki któremu skoki spadochronowe są jeszcze łatwiejsze. Dzięki nowoczesnemu tunelowi aerodynamicznemu Flyspot, który znajduje się w Warszawie, każdy ma możliwość poczucia tego, co podczas lotu spadochronem przy swobodnym spadaniu – w tunelu jednak łatwiej, wygodniej, dłużej i dodatkowo taniej!

Co warto wiedzieć?

Tunele aerodynamiczne to konstrukcje stosowane głównie w cle badania opływu gazów wokół obiektu. W urządzeniu znajduje się jednorodny strumień powietrza opływający obiekt. Oprócz badań aerodynamiki doświadczalnej tunele aerodynamiczne w wersji pionowej wykorzystywane są do treningów przez skoczków spadochronowych. Strumień powietrza kierowany jest wtedy w górę z prędkością około 300 kilometrów na godzinę, co pozwala na unoszenie się człowieka nad podłożem.

Projekt Profly.pl to tunel aerodynamiczny znajdujący się w Warszawie. To najnowocześniejszy tunel aerodynamiczny w kraju. Ma średnicę 4,5 metra, pracujące w nim wentylatory pozwalają na osiągnięcie prędkości do 310 kilometrów na godzinę. To jednocześnie zaawansowane, ale bezpieczne urządzenie doskonałe do treningów dla początkujących i zaawansowanych.

Dlaczego warto wybrać loty w tunelu aerodynamicznym?

Największą zaletą lotów w tunelu aerodynamicznym jest ich dostępność i atrakcyjne ceny. W tunelu może latać praktycznie każdy – to dobry wstęp do skoków spadochronowych lub też alternatywa dla nich dla osób, które boją się standardowego skoku z lotem samolotem.

Dzięki temu, że standardowy czas pobytu w tunelu aerodynamicznym trwa 3 minuty, instruktor z uczestnikiem mają wystarczająco dużo czasu, żeby przećwiczyć wszystkie zadania. Tunele aerodynamiczne są wybierane także przez profesjonalistów, którzy chcą udoskonalić swoje umiejętności „na sucho”. Dzięki temu, że nasz tunel ma aż 4,5 metra średnicy, organizujemy także loty grupowe. Briefing i debriefing video treningu pozwala na wychwycenie wszystkich błędów.

Dostępne treningi

Na miejscu czekają nasi doświadczeni instruktorzy, wielokrotni medaliści sportu spadochronowego, którzy uczą, jak przyjmować prawidłowe pozycje podczas lotu i wykonywać różnego rodzaju ewolucje w powietrzu. Oferujemy pełną gamę treningów:

  • RW 1.0 – początkujący – obejmuje naukę przyjmowania prawidłowej sylwetki, przemieszczania się, obrotów, spływów, latania w niesymetrycznej sylwetce, podawania i łapania chwytów, destabilizacji pod okiem instruktora

  • RW 2.0 – doskonalenie – 2-way z instruktorem, ma na celu utrwalenie technik indywidualnych i na bezpieczeństwo zespołowego latania

  • RW 3.0 – zespołowo – 3-way z instruktorem, trening podstaw pracy zespołowej 4-way, włącza także Trening do Scrambli

  • RW 4.0 – czwórka – specjalny trening dla zespołów, który włącza teorię i zasady 4-way

  • FF 1.0 – backfly – latanie na plecach, a także nauka chodzenia po siatce i chwytania uchwytów

  • FF 2.0 – headup – latanie w pozycji siedzącej, destabilizacja, zmiana prędkości, obroty, spływy, podawanie i łapanie chwytów, carving, przejścia na backfly i z powrotem

  • FF 3.0 – dynamic – nauka przejść, które pozwalają na szybką zmianę sylwetki w trakcie wykonywania ruchu, carving low speed, również użycie całej powierzchni ciała do wygenerowania siły nośnej i dynamiki ruchu przy zmniejszonych strugach.

  • FF 4.0 – head down – nauka lotu wertykalnego, carving high speed, przemieszczanie się, zmiana prędkości, obroty, chwyty, przejścia do headup

Nasza oferta w Profly.pl

W Profly.pl organizujemy loty indywidualne, grupowe, a także niezapomniane imprezy integracyjne. Ceny rozpoczynają się już od 249 złotych za 2 loty dla 1 osoby trwające po 3 minut. Za 4 loty zapłacić można 429 złotych. Zachęcamy też do sprawdzenia pakietów rodzinnych dla 6 osób i pakietów dla 4 osób, które pozwalają na latanie jeszcze taniej.

Pełna oferta zaprezentowana jest na stronie internetowej Profly.pl, na której dostępny jest także formularz rejestracyjny. Wystarczy tylko wybrać dogodny termin lotu na kalendarzu i dokonać rezerwacji wolnego terminu. To też świetny pomysł na prezent. Czekamy w Warszawie!