Skok w prezencie – kiedy warto go kupić?

Skok tandemowy to wyjątkowe wydarzenie – dla wielu jedyne w swoim rodzaju i będące spełnieniem najskrytszych fantazji. Jeżeli również znasz kogoś, kto uwielbia samoloty, spadochrony i ekstremalne rozrywki, w takim przypadku prezent w postaci skoku tandemowego będzie wtedy świetnym pomysłem!

Zanim jednak zarezerwujesz termin skoku lub wybierzesz voucher upominkowy i wpłacisz pieniądze, dobrze zastanów się, czy taki upominek naprawdę będzie udany dla osoby, która ma go otrzymać. Sprawa ma się tutaj dwojako – może ona nie przepadać za tego rodzaju pomysłem albo też jej zdrowie może jej na to nie pozwalać.

Chociaż dużą zaletą skoków tandemowych jest ich łatwa dostępność dla osób bez doświadczenia, to trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są także pewne ograniczenia. Wprawdzie na skok nie trzeba przynosić zaświadczenia od lekarza, ale jednak podpsuje się umowę i zaświadczenie o własnym stanie zdrowia pozwalającym na skok – odpowiedzialność leży na uczestniku skoku. Warto w związku z tym poznać przeciwwskazania dotyczące skoków tandemowych, by uniknąć problemów.

Najważniejsze przeciwwskazania dotyczące skoków tandemowych:

  • masa ciała większa niż 100 kg oraz wzrost poniżej 120 cm – wymogi te zależne są od sprzętu stosowanego podczas skoku tandemowego i mogą się różnić
  • epilepsja
  • choroby psychiczne
  • niewydolność krążeniowo-oddechowa
  • ciężkie schorzenia kręgosłupa, na przykład niestabilność, złamania, skrzywienia
  • wrodzona łamliwość kości
  • lęk wysokości czy lęk przed spadaniem

Zatem jeżeli chcesz kupić skok w prezencie i wiesz, że dana osoba ma określone schorzenia, w takim przypadku lepiej pomyśl o innym, bezpieczniejszym dla niej upominku. Także lepiej uważać z zakupami tego rodzaju w przypadku osób, które nie przepadają za uważanymi za ryzykowne rozrywkami – chociaż skoki w tandemie są bardzo bezpieczne, to jednak to często za mało, aby się do nich przekonać.

Jeżeli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić upominek w postaci skoku tandemowego, nie zwlekaj, ale już teraz zarezerwuj najbardziej dogodny termin!

 

Tutaj kupisz skok spadochronowy na prezent

 

skoki spadochronowe