Skoki tandemowe

skokitandemoweSkoki spadochronowe nie są dla wybranych – teraz skakać może każdy! Wystarczy wybrać skoki tandemowe w naszej szkole spadochronowej Skydive. To świetna propozycja także na prezent!

Czym są skoki w tandemie?

Jak sama nazwa wskazuje, skoki tandemowe są prowadzone w tandemie, czyli w dwójkę. Uczestnicy to instruktor spadochronowy oraz uczestnik zgłaszający się do skoku. Obaj spięci są specjalną uprzężą, która gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dzięki skokom tandemowym niemalże każdy może spełnić swoje marzenie o poszybowaniu w przestworzach. Do skoków nie są wymagane szczególna kondycja, badania lekarskie ani dużo pieniędzy.

Skoki tandemowe wykonujemy z wysokości 3000 metrów, co daje około 30 sekund swobodnego spadania, albo też 4000 metrów – co daje z kolei 60 sekund lotu bez otwartej czaszy spadochronu. Potem następuje otwarcie czaszy i szybowanie przez około 6 minut aż do miękkiego lądowania na trawie na płycie lotniska.

Skok tandemowy może być dodatkowo nagrywany – to niezwykła pamiątka na lata. Za jego rejestrację odpowiada wtedy drugi skoczek z kamerą zamocowaną na kasku, co zapewnia najwyższa jakość materiału.

Przeciwwskazania

Do skoków tandemowych nie ma wielu przeciwwskazań – skakać można niezależnie od wieku (do 18. roku życia za zgodą opiekuna prawnego), a także niezależnie od kondycji czy stanu zdrowia z małymi wyjątkami.

Główne przeciwwskazania do skoków w tandemie to:

 • epilepsja

 • nieleczone nadciśnienie

 • niewydolność oddechowo-krążeniowa

 • ciężkie schorzenia kręgosłupa

 • chroniczna łamliwość kości

 • choroby psychiczne

 • masa ciała powyżej 100 kg

Gdzie skaczemy?

Skaczemy głównie w naszej strefie znajdującej się na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem, a także w dwóch innych lokalizacjach – w Kamieniu Śląskim pod Opolem i w Przasnyszu w województwie mazowieckim. Przy rezerwacji skoku spadochronowego możesz wybrać taką lokalizację, która będzie dla ciebie najbardziej dogodna.

Skok tandemowy krok po kroku

Skok ze spadochronem wcale nie musi być trudny. Oto, jak przebiegają nasze skoki tandemowe:

 1. Dokonaj rejestracji skoku tandemowego na naszej stronie internetowej – możesz także kupić je w prezencie dla bliskiej osoby.

 2. Przyjedź na wyznaczone lotnisko, najlepiej kilka godzin przed planowanym skokiem.

 3. Odbywasz krótkie przeszkolenie, które prezentuje zasady bezpieczeństwa skoków spadochronowych.

 4. Nasz instruktor przekazuje ci sprzęt i przygotowuje się z tobą do skoku.

 5. Gdy wszystko jest gotowe, wchodzisz z naszymi instruktorami i innymi uczestnikami do samolotu.

 6. Po locie trwającym około 15 minut przy wysokości 4000 metrów następuje skok.

 7. Swobodne spadanie, czyli okres bez otwarcia czasy spadochronu – przy 4000 metrach trwa przez około 60 sekund.

 8. 1500 metrów nad ziemią następuje otwarcie czaszy spadochronu i opadanie przez około 6 minut.

 9. Bezpieczne i łagodne lądowanie na trawiastej płycie lotniska.

 10. Po wylądowaniu możesz otrzymać od nas film i zdjęcia ze swojego skoku, gdy wykupiłeś jego filmowanie, a także przekazujemy ci twój certyfikat wykonanego skoku spadochronowego.

Jeżeli też chcesz spróbować, nie czekaj dłużej – wejdź na naszą stronę internetową skydive.pl i wykonaj rezerwację online. Czekamy na ciebie!