Szkolenia aff

banner2Chcesz skakać ze spadochronem bez asysty instruktora? To żaden problem – wystarczy, że wybierzesz szkolenia AFF w naszej szkole spadochronowej. Nauczymy cię, jak skakać profesjonalnie nawet w weekend.

Szkolenia AFF – co warto o nich wiedzieć?

Szkolenie spadochronowe AFF (w języku angielskim Accelerated Freefall) to nowoczesna, bezpieczna i skuteczna metoda szkolenia spadochronowego, której celem jest przygotowanie ucznia w teorii i w praktyce do samodzielnego skakania ze spadochronem z opóźnionym otwarciem czaszy.

Szkolenie AFF dzieli się na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną. Podczas zajęć teoretycznych poznasz między innymi budowę spadochronu i inne sprzęty stosowane przy skoku oraz zasady działania systemów zabezpieczających i procedury awaryjne. W trakcie skoków pokazujemy, jak przyjmować stabilną sylwetkę w powietrzu, jak poruszać się przy swobodnym spadaniu, a także jak otwierać spadochron i pilotować aż do momentu bezpiecznego lądowania.

Szkolenie teoretyczne

Jak zostało wspomniane, celem szkolenia teoretycznego jest przygotowanie ucznia do pierwszego skoku spadochronowego, ale również teoria trwa przez cały czas szkolenia – głównie w celu prezentacji skoczkowi jego błędów i postępów. Nagrywamy skoki naszych uczniów, dzięki czemu prowadzimy analizy na filmach.

Szkolenie praktyczne

Część praktyczna trwa dłużej i obejmuje początkowe ćwiczenia na uprzęży, a potem skoki samodzielne pod okiem instruktorów. Sprzęt, na którym skacze uczeń, wyposażony jest w automat AAD oraz RSL – system otwierania spadochronu zapasowego po wypięciu spadochronu głównego. Dodatkowo zarówno uczeń, jak i instruktor mają radio, dzięki któremu mogą się porozumiewać.

W trakcie szkolenia praktycznego uczeń zalicza 7 poziomów, które są tożsame także z liczbą skoków do wykonania. Podczas 2 lub 3 pierwszych poziomów student skacze z dwoma instruktorami, potem tylko z jednym. Aby zaliczyć szkolenie praktyczne, uczeń musi opanować podstawowe umiejętności, czyli otwierania spadochronu, przemieszczania się do przodu, utrzymywania stabilnej sylwetki, powracania do płaskiej pozycji i wykonywania obrotów.

Szkolenia AFF – nasza oferta

W szkole Skydive oferujemy trzy rożne szkolenia AFF. Są to:

  • Pakiet AFF Express – przeznaczony dla osób, które chcą zakończyć szkolenie jak najszybciej, w tym przypadku zajęcia teoretyczne prowadzone są w czwartek i piątek, a szkolenia praktyczne od piątku do niedzieli

  • Pakiet AFF Standard – szkolenie jest weekendowe i rozłożone w czasie tak, aby było dogodne dla uczestnika

  • Pakiet AFF Start – obejmuje szkolenie teoretyczne i praktyczne składające się z 1 skoku spadochronowego, resztę skoków można dokupić według swojego uznania

Co po szkoleniu AFF?

Po zakończonym kursie uczestnik otrzymuje Książeczkę Skoczka Spadochronowego. Nadal możesz skakać wprawdzie tylko na naszym lotnisku, ale gdy dojdziesz do poziomu około 50 skoku, możesz zacząć ubiegać się o Świadectwo Kwalifikacji wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. U nas możesz również podejść do egzaminu na wspomniane Świadectwo Kwalifikacji lub też starać się o jego amerykański odpowiednik honorowany na całym świecie, czyli o licencję USPA (United States Parachuting Association). Potem nadal możesz rozwijać swoje hobby, na przykład zostać instruktorem skoków spadochronowych.

Gdy chcesz zapisać się na szkolenie AFF, zrób to już teraz. Formularz rezerwacji znajdziesz na naszej stronie internetowej skydive.pl. Spełniaj swoje marzenia!