Szkolenie AFF PRO – nowy standard

Dzięki oferowanym w naszej szkole szkoleniom AFF każdy może spróbować swoich sił jako samodzielny skoczek spadochronowy. Dla klientów przygotowaliśmy nową ofertę – szkolenie AFF PRO. Dzięki niemu można nie tylko odbyć standardowe szkolenie teoretyczne i praktyczne w powietrzu, ale dodatkowo skorzystać ze szkolenia w tunelu aerodynamicznym.

Zakres szkolenia AFF

Szkolenia AFF (ang. Accelerated FreeFall, czyli przyspieszona nauka swobodnego spadania) to szkolenia spadochronowe przeznaczone w celu szybkiego przygotowania skoczka do samodzielnego skakania z opóźnionym otwarciem spadochronu.

Składają się z części teoretycznej i praktycznej. Szkolenia teoretyczne prowadzimy w weekendy w Warszawie dla wygody naszych klientów – trwają łącznie po 8 godzin wykładów i ćwiczeń i rozpoczynają się w piątki godziny 19:00 i w soboty od godziny 9:00.

Idealnym łącznikiem między szkoleniem teoretycznym a praktycznym jest szkolenie w tunelu aerodynamicznym – uczymy prawidłowej pozycji, przemieszczania się i kontroli nad ciałem w warunkach podobnych do swobodnego spadania ze spadochronem.

Szkolenie praktyczne obejmuje 7 skoków w powietrzu, które prowadzone są z naszymi instruktorami. Każdy skok wykonujemy z 4000 metrów, co daje wam średnio 50-60 sekund swobodnego spadania i 6 minut lotu spadochronem na otwartej czaszy.

Kurs AFF kończy się egzaminem. Po jego zaliczeniu skoki wykonuje się we własnym zakresie, jednak z nadzorem instruktorów do 50 skoku. Potem można ubiegać się o Świadectwo Kwalifikacji wydawane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego – uprawnia ono do całkowicie samodzielnych skoków.

Tunel aerodynamiczny – łatwiejsze ćwiczenie techniki

Wzbogacenie szkolenia AFF o zajęcia w tunelu aerodynamicznym ma dużo zalet. Dzięki temu skoczek może przećwiczyć „na sucho” różnego rodzaju pozycje, układy, manewry bez konieczności lotu samolotem i zakładania samego spadochronu. Nas uczestnikiem lotu cały czas czuwa instruktor, który pomaga mu w wykonaniu zadań. Ze względu na swoją specyfikę tunel aerodynamiczny daje dłuższy okres przypominający swobodne spadanie niż w przypadku skoków spadochronem – jeden lot trwa około 3 minut.

Tunel aerodynamiczny jest wybierany również przez profesjonalistów w celu doskonalenia techniki skoków indywidualnych i grupowych. Dodatkowym atutem jest niższa o około połowę cena lotów w tunelu aerodynamicznym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej nowej oferty szkoleń AFF PRO z zajęciami w tunelu aerodynamicznym!